טיפול בפציעות ספורט

שלום , אני אברהם גרבר פיזיותרפיסט

מתמחה בין היתר בפציעות ספורט

פציעות ספורט נחלקות לשתי תחומים עיקריים: פציעות טראומתיות, כמו נקע, שבר מאירוע מבודד שקרה בזמן מסוים ופציעות על רקע עומס יתר.

פציעות טראומתיות אנחנו מכירים בתור איזה שהוא אירוע חד פעמי שבו קרה או התרחש איזה עומס גדול מדי על מערכת השלד והשריר וזה הביא לפציעה אם זה שבר, נקע, קרע של שריר, פריקה של מפרק ודברים מהסוג הזה.

לעיתים נדרש טיפול ניתוחי או טיפול רפואי אחר ובמקביל ביחד עם זה או בפני עצמו צריך טיפול פיזיותרפיה ושיקומי.

בטיפול שיקומי אנחנו נתרכז בהחזרת התנועה למפרק או לאזור שפגוע תוך שמירה והגנה על האזור ולא לפגוע בהחלמה שלו.

בנוסף לכך אנחנו צריכים המטרה העיקרית זה להחזיר את הביטחון של הגוף ביכולת להפעיל את האזור ולתת לו את היכולת לחזור לעשות את זה בלי כאבים, בלי לחשוש מפציעה חוזרת.

הדבר הזה מושג על ידי תרגילים שיקומיים תרגילים שמפעילים את האזורים הספציפיים שדורשים את החיזוק וההפעלה על ידי שיפור של שיווי המשקל והפריפרופרספציה וכן על ידי עיסויים למיניהם ושיקום על ידי מכשירים אלקטרו תרפיה שעוזרים להתאוששות וחיזוק השרירים בעת הצורך.

פציעות על רקע אובריוז או שימוש יתר הם פציעות שבהם לא קרה איזה שהוא אירוע חד פעמי אלא עם הזמן התחילו להתרחש כאבים באזור מסוים, לפעמים מוצאים בהדמיות באולטרסאונד ב- mri או בצילומים עדויות לבעיות האלה ולפעמים לא רואים שום דבר והכל נראה תקין ועדיין בן אדם סובל מהפרעה בתנועה שלהם ובתפקוד.

לעיתים גם עם כאבים. הטיפול במקרים האלה דורש קודם כל בירור של העומסים שהבן אדם היה תחתם, הבנה מעמיקה של איזה עומס, מה השתנה אם היה איזה שהוא עליה לא הדרגתית מספיק בעומסים ועל ידי זה אפשר לזהות את האברים שצריכים שוב הרגעה שלהם, לתת להם להתאושש, להוריד מהם עומס ובמקביל לבנות אותם בצורה הדרגתית על מנת שהם יוכלו לחזור ולהעמיס ולתת לבן אדם לתפקד בצורה שהוא רוצה.

הטיפול הזה גם יתרכז בחיזוק והנעה של איבר הפגוע תוך כדי שמירה שהעומס לא גדול מדי וכן על ידי עיסויים שיכולים להקל  על כאבים ולשפר טווחי תנועה עד לחזרה של הבן אדם לתפקוד שהוא רוצה לעשות.

אז אם אתם סובלים מפציעת ספורט כל שהיא אם זה על רקע טראומתי או על רקע של שימוש יתר וחוסר העמסה הדרגתית מספיק, אתם מוזמנים לבוא אלינו לטיפול בקליניקה.

אנחנו נשמח לראות אותכם.